Blog

Latest Industry News

Cam Lavabo Kullanım Klavuzu

cam lavabo

cam lavabo

Cam Lavabo Kullanım Klavuzu

Normal sıcak su lavaboya zarar vermez. Ancak İnsan elinin dokunamayacağı kadar sıcak olan sular cam lavabolara zarar verir. Termal şoka uğrayan camlar çatlayabilir.

Kireçli sert su bulunan evlerde bir süre kullanımdan sonra cam lavaboların sıvı jellerle silinerek temizlenmesi gerekir.

Sert cisimlerle temasından kaçınılmalıdır. Özellikle temizlik açısından sert cisim kullanılmasına ihtiyaç olmadığı unutulmamalı. Diğer lavabolar gibi leke tutmayan yapıdadır cam lavabolar.

Berber lavabosu gibi özellikle toplu alanlarda kullanılan lavaboların attaki dolaba doğru şekilde oturduğundan emin olup teraziye aldıktan sonra montajı yapılması gerekir.

Cam silici veya sıvı deterjanı dairesel hareketlerle yayın ve suyla durulayın. Nemini kağıt havlu ile veya iplik bırakmayan bezlerle silin. Aslında herhangi bir temizlik gerektirmeyen cam lavabolar kireçli sulardan dolayı renkleri biraz daha mat gözükebilir. Silmekle bunu giderebilirsiniz. Özellikle siyah renkli cam lavabolar kireçli sularda kireç izini çabuk belli edecektir.

Cam lavaboların montajında özellikle musluk ve lavabo sifonu montajında sadece elle sıkma yapmalıdır. Ölçüsüz bir sıkma lavaboya zarar verebilir. Ayrıca contasız ürün kullanılmamalı

Montaj yapılırken lavabonun terazide olmasına özen gösterilmeli. Böylece lavabo üzerinden banyo dolabınızın gövdesine ve banyonuza su dökülmesinin önüne geçilir.

Cam banyo lavabosu montajı sırasında antibakteriel kararmaz silikon kullanınız. Naturel silikonlar tercih edilmeli. Banyo lavabonuz uzun yıllar silikonları kararmadan tertemiz dursun

Nakliye için cam lavabolar mutlaka balonlu naylonlarla veya  strafor köpüklerle desteklenerek nakledilmelidir. Eğer balonlu naylona sarılı olursa lavabolar sürtünmelerden etkilenmez.

Cam lavabonun musluk arkasına lavabo süpürgeliği konulması daha şık bir görünüm sağlar. Lavabonun yan tarafları duvara veya başka banyo dolabına denk geliyorsa bu alanlara da lavabo süpürgeliği konulmalıdır.

Back to top