Cam lavabo modelleri ve ölçü alımı

Cam lavabo modelleri ve ölçü alımı hakkında yazdığımız bu yazıyı okumanız hem kendi lavabonuzu sipariş edebilecek bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Cam lavabonun kullanılacağı yere göre gerekli olan bilgiler değişmektedir. Banyo dolabının tek tarafı veya iki tarafı duvar olabilir . Duvarda olan açı eğriliği ve caplık lavabonuzun tam yerleşmesini engelleyebilir. Bu durumda duvardaki eğrilik kadar banyo lavabosunun küçük yapılması gerekir.

Lavabo süpürgelikleri 10mm yani 1 cm kalınlıkta olduğundan hem sağda hem solda kullanılacağından toplamda 2cm daha ufak verilen ölçüde süpürgelikler kapatacağından bir sorun yaşanmayacaktır.

Banyo lavabosu kenarına konulan ufak süpürgelik camlar için eğer sadece lavabonun arkasında duvar varsa ölçü vermeye gerek yoktur. Lavabo ölçüsüne göre süpürgelik sadece arka için gönderilir.Lavabonun sağ veya sol tarafında mobilya veya duvar varsa bu bölümler içinde süpürgelik istenmeli.Lavabo süpürgeliği ölçüsü verirken bir biri üzerine gelecek lavabo süpürgeliklerinin kalınlığı ölçüden düşülmeli

Eğer dikdörtgen lavabo değilse banyo lavabonuz ölçüsünü belli bölümlerden alarak kağıda dökerek ölçünüzü gönderebilirsiniz.Ancak kağıda dökülemeyecek kadar değişken ölçüde bir lavabo ise ölçüyü gazete yapraklarını yapıştırarak veya sert kartonu istediğiniz lavabo şeklinde keserek ölçüyü alıp gönderebilirsiniz.
ÖRNEK ŞEKLİ YAP

Cam lavabo ölçüsü nasıl alınır?

cam lavabo fiyatları

Eğer iki duvar arası ise ölçü alacağınız banyo dolabı üzeri  için duvarda mutlaka çap yani yamuk alan olabileceği için lavaboyu biraz küçük ölçüde almak her zaman sizin için iyi olacaktır.Her iki yan tarafa lavabo süpürgeliği konacağı için 2cm ye kadar alanı kapatacaktır. her iki yan taraftan birer cm ufak ölçüde üretilen lavabo duvar çaplığından kaynaklanan sorunların önüne geçecektir.
1cm bile büyük olan banyo lavabosunun yerine yerleşmesi mümkün olmayacağı için ufak üretilmesi her zaman sorunların önüne geçecektir. Banyo lavabosunun montajında ise dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise cam tezgahın montajında kullanacağınız silikondur. mutlaka kararmayan antibekteriel silikon kullanmalısınız. Yoksa montajdan bir süre sonra lavabo ile süpürgeliğinin birleştiği noktada siyah bir leke gözükecektir.Diğer önemli husus ise banyo dolabı montajı ve temizliği tamamen bittikten sonra silinkon çekmeni gerekir çünkü silikona karşacak toz kolay temizlenmeyecektir.

Back to top