Blog

Latest Industry News

CAM TEZGAH SAĞLIKLIDIR

SAĞLIKLI BANYOLAR İÇİN CAM TEZGAH

Cam tezgah mermer veya granit banyo tezgahlara göre daha sağlıklıdır. Bu sağlıklı oluşu gözeneksiz yapısından kaynaklanır. Doğal taşlardan üretilen tezgahlar parlak gözükmesi için montaj öncesi parlatılır. Ancak parlatılması gözenekli yapısında değişlik yapmaz sadece gözle görülmesini engeller. El sürüldüğünde hissedilmesi zorlaşır. Ancak doğal taştan üretilen banyo tezgahları yine gözenekli yapıları değişmez. Granit lavabo veya mermer lavabolarının görünümleri değişse de yapıları değişmez.

cam tezgahlar

cam tezgah

Pürüzsüz bir banyo tezgah yüzeyi sadece güzel görünüm için değil daha çok bakteri barındırmazlık için tercih edilmelidir. Pürüzlü banyo tezgahı ne kadar temizlenirse temizlensin gözeneklerinde bakteriler barınmaya ve çoğalmaya devam edecektir. Çünkü yapılan temizlik sadece banyo tezgahının düz alanını temizleyecektir.

TEK PARÇA CAM TEZGAH

Cam tezgahlarda evye bölümü ayrı bir malzemeden değil tek parça cam tezgahın aynı malzemesindendir. Granit ve benzeri banyo tezgahlarında ise banyo evyesi ayrı bir parçadan oluşur. Ayrı parçadan oluşması birleşiminde en az 3cm girintili alan bulunan diğer banyo tezgahları tam temizlenemez. Cam banyo tezgahı ise evyesi tek parçadan girinti çıkıntısız oluştuğu için temizliği gayet kolaydır. Parçalı banyo evyeleri su izolasyonu açısından da risklidir.
Cam tezgah ise düz yapıda ve gözeneksiz yapısıyla bakteri barındırmaz, kolay temizlenir. Sadece pürüzsüz parlak gözükmez aynı zamanda pürüzsüz ve gözeneksiz yapıdadır. Bu nedenle en sağlıklı banyo dolabı tezgahlarından biri de cam lavabolardır. Büyük ebatlı çift evyeli cam lavabolar iki evyeli modellerde çok kullanım ofis veya toplu kullanım alanları için iyi bir seçimdir

Back to top