Blog

Latest Industry News

Cam Lavabo Temizliği

MODERN CAM LAVABO

MODERN CAM LAVABO

Cam lavabo temizliği yüzeyleri pürüzsüz olduğu için renk değiştirmeyen aşınmayan lavabolardır. Kolay kolay kir tutmaz yapıya sahiptir. Düz temiz ve temizliği gayet kolay cam lavabolar en az kir tutan lavabolardır. Renk değiştirmezler

Özellikle çok kireçli su kullanılan yerlerde lavabolar üzerinde kireçle lekesi oluşabilir. Bu lekeler pürüzsüz cam lavabolar için temizliği kolay lekelerdir.

Temizlik için krem şeklinde temizlik jelleri ve sıvı deterjanlar kullanılmalıdır.  Mutfak tezgahında yağ sökücü olarak kullanılan temizleyiciler kullanılmamalıdır. Bu temizlik jelleri küçük aşındırıcı parçaçacıklar barındırdığından parlak düz cam lavaboların üzerlerinde çizik oluşmasına sebep olur.

Kesinlikle aşındırıcı bulaşık süngeri gibi süngerleri temizlikte kullanmayın. Cam lavabo temizliğinde kullanılan bezin arkasında iplik bırakmayan bez olması işinizi kolaylaştıracaktır. Daha kolay ve daha temiz olacaktır.

Banyo dolabı lavabonuzun ilk günkü kadar güzel gözükmesi için montajda kullanılan silikonun kararmaz silikon anti bakteriel silikon olmasına dikkat ediniz. Sonradan kararan silikonları temizleyip tekrar silikonlamak zorunda kalmazsınız

////

montaj
Cam lavabolarda en fazla hasar kullanım anında değil kurulmadan önce ve kurum sırasında oluştuğunu gözlemledik. Bu konuda en önemli tavsiyemiz musluk ve su gideri yani sifonun ingiliz anahtarı ile fazla sıkılmaması. Fazla sıkarak cama hasar verilebiliyor. Diğer dikkat edilmesi gerekenler ise; lavabo süpürgelik montajında kullanılan silikonun lavaboya damlatmamaya özen gösterilmeli.

Glass Havzası’nı Yükleme Kılavuzu

Biz her zaman bu lavabolar yüklemek için profesyonel bir tesisatçı kullanmanızı öneriyoruz. Bu kırılma en yaygın nedeni yükleme veya düşük yükleme sonucu ne olduğunu bulduk. Biz her zaman bir havza havzası altında bir cam yüzük desteği ile yüklü olduğunu tavsiye ediyorum. Bir cam yüzük monte ederken yardımcı montaj halka üstte ve altta oluklar içine sığacak bu halka özellikleri temizlendi, gizli açık-silikon o-ringler mühür içerlek sıkı, kaçak serbest lavabo kurulumu sağlamak ve özellikle iyi Bir mermer veya granit çalışma yüzeyi.

Bir cam banyo lavabo atık sadece el sıkılır cam havzaları kırılmasına neden olabilir çok fazla sıkılması gibi olmalıdır.

Onlar bir havza ancak camın içinden görmek ve böylece onu koymak ne kadar ve nerede dikkatli olabilir akılda mühür çok silikon kullanmak asla söylüyorlar.

Cam lavabo üreticisi kapalı sıcaklıklar düzenlenmemiş olduğu geniş sıcaklık varyansları termal şok ve kırılmasına neden olabilir, çünkü cam havzaları, monte edilmemelidir öneririz.

Dayanıklılık

Cam lavabolar sağlam ve kırılmaya olmadan 70 o F / 21 o C sıcaklık değişimleri dayanabilir. Ancak, bir cam lavabo içine sıcak su fokur dökme kaçınmalısınız. acil sıcaklık değişiklikleri ‘termal şok’ yol açabilir ve çatlak ya da paramparça etmek camı neden olabilir. Kırık bir kez tüm cam lavabo değiştirilmesi gerekir.

Bizim cam  banyo lavabolar gibi havza içine bir fırça veya plastik şişe bırakarak gibi küçük kaza kırılmaya dayanıklı emniyet camından yapılır. Ancak, ağır bir nesne sadece bir porselen lavabo olduğu gibi, cam lavabo paramparça olabilir.

Cam Lavabo Bakım ve Temizlik

Doğru tedavi edildiğinde cam lavabolar her gün aşınan ve eskiyen dayanabilecek kadar zor ve onlar satın alındı ​​gün gibi güzel kalır. Onlar standart bir porselen lavabo daha fazla özel tedavi gerektirir.

Su lekeleri meydana geldiğinde, sirke ve su solüsyonu noktalar eriyecektir. Onlar cam yara gibi aşındırıcı banyo temizlik ürünleri ve malzemeleri tavsiye edilmez. Cam lavabonuzun temizliği için aşındırıcı özelliğe sahip çizici özellikli temizlik malzemeleri yerine jel türünde sıvı temizleyiciler hatta el sabunu kullanabilirsiniz.

Lavabonuzun tıkanması durumunda bile lavabo açıcı kullanmayınız. Lavabo açıcının su giderinde yapacağı basınç lavabonuzun çatlamasına sebep olabilir. Aynı zamanda geri gelen sıçrayan suyla birlikte gözünüze de  zarar verebilir

Back to top