Cam Lavabo Tezgahı

Cam Lavabo | Cam Tezgah

  • All
  • cam banyo lavabosu
  • cam lavabo modelleri
  • CAM LAVABOLAR
  • CAM-LAVABO
  • LAVABO SATIŞ

Cam Lavabo Kullanım Klavuzu

Cam Lavabo Kullanım Klavuzu

Normal sıcak su lavaboya zarar vermez. Ancak İnsan elinin dokunamayacağı kadar sıcak olan sular cam lavabolara zarar verir. Termal şoka uğrayan camlar çatlayabilir.

Kireçli sert su bulunan evlerde bir süre kullanımdan sonra cam lavaboların sıvı jellerle silinerek temizlenmesi gerekir.

Sert cisimlerle temasından kaçınılmalıdır. Özellikle temizlik açısından sert cisim kullanılmasına ihtiyaç olmadığı unutulmamalı. Diğer lavabolar gibi leke tutmayan yapıdadır cam lavabolar.

Berber lavabosu gibi özellikle toplu alanlarda kullanılan lavaboların attaki dolaba doğru şekilde oturduğundan emin olup teraziye aldıktan sonra montajı yapılması gerekir.

Cam silici veya sıvı deterjanı dairesel hareketlerle yayın ve suyla durulayın. Nemini kağıt havlu ile veya iplik bırakmayan bezlerle silin. Aslında herhangi bir temizlik gerektirmeyen cam lavabolar kireçli sulardan dolayı renkleri biraz daha mat gözükebilir. Silmekle bunu giderebilirsiniz. Özellikle siyah renkli cam lavabolar kireçli sularda kireç izini çabuk belli edecektir.

Cam lavaboların montajında özellikle musluk ve lavabo sifonu montajında sadece elle sıkma yapmalıdır. Ölçüsüz bir sıkma lavaboya zarar verebilir. Ayrıca […]

Cam Lavabo Temizliği

Cam lavabo temizliği yüzeyleri pürüzsüz olduğu için renk değiştirmeyen aşınmayan lavabolardır. Kolay kolay kir tutmaz yapıya sahiptir. Düz temiz ve temizliği gayet kolay cam lavabolar en az kir tutan lavabolardır. Renk değiştirmezler

Özellikle çok kireçli su kullanılan yerlerde lavabolar üzerinde kireçle lekesi oluşabilir. Bu lekeler pürüzsüz cam lavabolar için temizliği kolay lekelerdir.

Temizlik için krem şeklinde temizlik jelleri ve sıvı deterjanlar kullanılmalıdır.  Mutfak tezgahında yağ sökücü olarak kullanılan temizleyiciler kullanılmamalıdır. Bu temizlik jelleri küçük aşındırıcı parçaçacıklar barındırdığından parlak düz cam lavaboların üzerlerinde çizik oluşmasına sebep olur.

Kesinlikle aşındırıcı bulaşık süngeri gibi süngerleri temizlikte kullanmayın. Cam lavabo temizliğinde kullanılan bezin arkasında iplik bırakmayan bez olması işinizi kolaylaştıracaktır. Daha kolay ve daha temiz olacaktır.

Banyo dolabı lavabonuzun ilk günkü kadar güzel gözükmesi için montajda kullanılan silikonun kararmaz silikon anti bakteriel silikon olmasına dikkat ediniz. Sonradan kararan silikonları temizleyip tekrar silikonlamak zorunda kalmazsınız

////

montaj
Cam lavabolarda en fazla hasar kullanım anında değil kurulmadan önce ve kurum […]

Cam Lavabolu Banyo Dolabı

 

Camlı parlak renklerle farklı bir cam lavabolu banyo dolabı tasarımına ne dersiniz?

farklı olma cesaretin var mı?

Cam lavabolarla alışılagelmiş klasik lavabo ve banyo tasarımlarının dışına çıkın. Rengarenk banyo lavaboları ile uyumlu banyo dolapları tasarlatın. Belki parlak seramik renklerle cam lavabolar arasında renk uyumunu veya zıtlıklardan faydalanarak diğer lavabolarda sağlayamadığınız yeni tasarımlar bulun.

Bu lavabolarda renk seçeneğiniz zengin. Düz sade beyaz seramik lavabolarda birini tercih etmek zorunda değildiniz. Parlak canlı renkli banyo lavaboları tam istediğiniz renklerde istediğiniz formlarda. Cam lavabo modelleri içinde ise hangi lavabo rengini tercih edeceğiniz ise tamamen banyonuzda diğer kullacağınız ürünlerle ilgili. Bu ürünler banyo dolabınız, duvar karoları ve yer seramikleri ile duşakabin gibi ürünlerdir.

Sizlerde banyo tasarımınızda cesur değişiklikler yaparak yepyneni tasarıda cam lavabolu banyo dolabı modelleriyle tanışmak isterseniz bizi aramanız yeterli

Neden Cam Lavabo?

Cam lavabolar diğer banyo lavabolarında farklı olarak gözeneksiz bir lavabo türdür. Gözeneksiz yapısı cam lavaboların hem temizliği kolay evyeler olmasını sağlar. Hem de gözeneksiz banyo […]

CAM TEZGAH SAĞLIKLIDIR

SAĞLIKLI BANYOLAR İÇİN CAM TEZGAH

Cam tezgah mermer veya granit banyo tezgahlara göre daha sağlıklıdır. Bu sağlıklı oluşu gözeneksiz yapısından kaynaklanır. Doğal taşlardan üretilen tezgahlar parlak gözükmesi için montaj öncesi parlatılır. Ancak parlatılması gözenekli yapısında değişlik yapmaz sadece gözle görülmesini engeller. El sürüldüğünde hissedilmesi zorlaşır. Ancak doğal taştan üretilen banyo tezgahları yine gözenekli yapıları değişmez. Granit lavabo veya mermer lavabolarının görünümleri değişse de yapıları değişmez.

Pürüzsüz bir banyo tezgah yüzeyi sadece güzel görünüm için değil daha çok bakteri barındırmazlık için tercih edilmelidir. Pürüzlü banyo tezgahı ne kadar temizlenirse temizlensin gözeneklerinde bakteriler barınmaya ve çoğalmaya devam edecektir. Çünkü yapılan temizlik sadece banyo tezgahının düz alanını temizleyecektir.

TEK PARÇA CAM TEZGAH

Cam tezgahlarda evye bölümü ayrı bir malzemeden değil tek parça cam tezgahın aynı malzemesindendir. Granit ve benzeri banyo tezgahlarında ise banyo evyesi ayrı bir parçadan oluşur. Ayrı parçadan oluşması birleşiminde en az 3cm girintili alan bulunan diğer banyo tezgahları tam temizlenemez. Cam banyo tezgahı ise evyesi […]

Cam Lavabo sipariş etmeden neler bilinmeli

Cam lavabo sipariş etmeden veya cam lavabolu banyo dolabı tasarlamadan önce bilinmesi gerekenleri öğrenmelisiniz. Bu bir tasarımcı mimar  veya kullanıcı olarak sizi herşeyi baştan planlamaktan kurtarır. Aynı zaman da tasarım alternatifleri hakkında bilgi sahibi yapacaktır.

Cam lavabolar en az 46cm derinliğe sahip olabilir. Ancak 46cm ile 50cm aralığında cam lavabonuzun evyesi arkasındaki musluk deliği tam arkada olamaz. Yan lavabonun biraz sağında veya biraz solunda olması gerekir.

Cam lavaboların kalınlığı 15mm dir. Diğer bir deyişle bir buçuk santimdir. Lavaboların kenarlarına konulan süpürgelikler ise aynı renkte ve 10mm (1cm) dir. Süpünrgelikler lavaboların duvara gelen alanları için kullanılır. Lavabo arkası yani duvara gelen alan için daima süpürgelik hazırlanır. Ancak sağ veya sol taraf duvara geliyorsa bu alan için sipariş sırasında süpürgelik istediğinizi belirtmelisiniz ki lavabonuz eksiksiz size ulaşsın. Cam Lavabo sipariş etmeden neler bilinmeli bölümündeki bu yazımız yine siz müşterilerimizden gelecek sorulara göre zenginleşecektir.

 

Leke tutmayan normal cama göre daha zor çizilen ürünlerdir.Ancak cif gibi taneciklerle aşındırarak […]

Cam lavabo modelleri ve ölçü alımı

Cam lavabo modelleri ve ölçü alımı hakkında yazdığımız bu yazıyı okumanız hem kendi lavabonuzu sipariş edebilecek bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Cam lavabonun kullanılacağı yere göre gerekli olan bilgiler değişmektedir. Banyo dolabının tek tarafı veya iki tarafı duvar olabilir . Duvarda olan açı eğriliği ve caplık lavabonuzun tam yerleşmesini engelleyebilir. Bu durumda duvardaki eğrilik kadar banyo lavabosunun küçük yapılması gerekir.

Lavabo süpürgelikleri 10mm yani 1 cm kalınlıkta olduğundan hem sağda hem solda kullanılacağından toplamda 2cm daha ufak verilen ölçüde süpürgelikler kapatacağından bir sorun yaşanmayacaktır.

Banyo lavabosu kenarına konulan ufak süpürgelik camlar için eğer sadece lavabonun arkasında duvar varsa ölçü vermeye gerek yoktur. Lavabo ölçüsüne göre süpürgelik sadece arka için gönderilir.Lavabonun sağ veya sol tarafında mobilya veya duvar varsa bu bölümler içinde süpürgelik istenmeli.Lavabo süpürgeliği ölçüsü verirken bir biri üzerine gelecek lavabo süpürgeliklerinin kalınlığı ölçüden düşülmeli

Eğer dikdörtgen lavabo değilse banyo lavabonuz ölçüsünü belli bölümlerden alarak kağıda dökerek ölçünüzü gönderebilirsiniz.Ancak kağıda dökülemeyecek kadar değişken ölçüde bir lavabo […]

Back to top